Hakkımızda

dsc_2830Kodlama Atölyesi gönüllü üniversite öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında 8-16 yaş arası çocuklara kodlamayı öğretmek amacıyla Kasım 2015’de kuruldu. Başlangıç olarak İstanbul Şehir Üniversitesi bünyesinde çocuklara kodlamaya giriş olarak Scratch ve code.org üzerinden dersler verildi. Daha sonra robotik, uygulama geliştirme, bilişim, iletişim ve düşünme atölyeleri ile çocukların ve genç kızların kendilerini ifade etmeleri, üretmeleri, bilişim çağına yetişmeleri; düşünme, öğrenme ve iletişim becerilerini geliştirmeleri için atölyelerin çeşitliliğinin arttırılması hedeflendi. Projenin sürdürülebilmesi ve hedefe ulaşmak için kısmi ticari bir girişime dönüştürüldü. Halen sosyal sorumluluk kapsamında çocuklara kodlama ve robotik eğitimleri verilmektedir, yaş aralığı ve atölye çeşitliliği genişletilerek eğitimler verilmeye devam edilecektir.

İstanbul Şehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi desteği ile başlatılan bu atölyede, çocuklar kendi bilgisayar oyun ve animasyonlarını hayal ediyor, tasarlıyor, kodluyor ve oynuyorlar!

Çocukların ve bilgisayarın dilinden anlıyoruz!

Heyecanlı, enerjik, ilgili ve özveriliyiz.

Çocuklarla ve gençlerle iletişim sağlamada iyiyiz.

Son teknolojileri ve eğitim dünyasındaki trendleri yakından takip ediyoruz.

Toplum yararını gözetiyoruz.

 


Ekibimiz

Mediha Ayşen Yüksel

Kurucu & eğitmen

Mediha, İstanbul Şehir Üniversitesi bilgisayar mühendisliği mezunu oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Fen Enstitüsü bilgisayar ortamında sanat ve tasarım bölümünde yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Hayalini gerçekleştirdiği için çok mutlu.


Ecenur Temelli

Eski kurucu & eğitmen

Ecenur, İstanbul Şehir Üniversitesi psikoloji ve felsefe bölümünden mezun oldu. Klinik psikolojide yüksek lisansını tamamladı. Eleştirel düşünme ve felsefe eğitmenliğine devam ediyor. Çocuklarla ve kedilerle arası iyi.


Sevde Ulu

Eğitmen

Sevde Nur, FSM üniversitesinde aldığı dersler sayesinde kodlama ve robotiğe ilgi duydu. Okulda öğrendiği programlama dillerini çocuklara öğretmekten ve onlarla birlikte oyun geliştirmekten memnuniyet duyan bir Biyomedikal Mühendisi.


Hande Özgül

Eğitmen

Hande, İstanbul Şehir Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun oldu. O günden beri çeşitli kurumlarda kodlama ve robotik eğitmenliği yapıyor.


Tuğba Mert

Eğitmen

Tuğba, Fatih Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun oldu. Veysel Vardal Görme engelliler okulunda öğrencilere temel bilgisayar eğitimi ve html eğitimleri verdi. Özel bir şirkette B2b web yönetimi ve tasarım üzerine çalıştıktan sonra İBB’de web arayüz kısmında görev aldı.


Gizem Kocabaşoğlu

Eğitmen

Gizem, Haliç Üniversitesi grafik tasarım bölümünden mezun oldu. Bağımsız illüstratör olarak çalışıyor ve websiteleri ve bloglar için dijital tasarım işleri yapıyor. Çocuklara temel çizim ve illüstrasyon eğitimleri ile gençlere dijital sanat eğitimleri vermektedir.

Elmas Dağlı

Eğitmen

Hacettepe Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra yazılımcı olarak çalışmaya başladı. Gönüllü olarak katıldığı projeler sayesinde çocuklarla birlikte çalışma fırsatı yakaladı. İşinden kalan zamanda çocuklara kodlama eğitim veriyor.