Çevrim içi (Online)

Scratch Atölyesi

Bu atölyede Scratch platformunu çocuklara tanıtıp onlara yeni bir dünyanın kapılarını açacağız.

Çocuklara bir bilgisayar oyununun yapılması için gerekli olan temel mantık kurallarını göstereceğiz.

Değişkenleri, sıralamayı, tekrarlamayı, koşula göre seçim yapmayı anlatacağız.

Matematiksel ifadeleri kullanarak koşulları belirleyeceğiz.

Her derste bir projeyi birlikte hazırlayarak blokların nasıl kullanıldığını öğrenecek, daha sonra verdiğimiz süre boyunca oyunlarını istedikleri gibi değiştirebilecekler.

Oyunları yaparken çocukları düşünmeleri ve problemlere çözüm bulmaları için teşvik edeceğiz. Öyle ki, bu zamana kadar çocukların oyunlara yaptıkları katkılarla her öğrenciden farklı bir bakış açısı edindik.

Temel bilgisayar kullanımı bilmeyen çocuklar da çok hızlı bir şekilde klavye, fare ve tarayıcıyı nasıl kullanacağını da öğrenmiş olacak.

Çocuklar ileri modüllerde gittikçe daha karmaşık oyunlar yaparak zor problemleri çözecek, oyun yapmaya daha da alışacaklar.

Python Atölyesi

Geldi çattı programlama dilleri!

Artık kodlarımızı yazma zamanı geldi. Scratch’ten edindiğimiz mantık kuralları sağ olsun, programlama dillerini öğrenmemiz için hiçbir engel kalmadı! Python ise bu iş için biçilmiş kaftan. Python’un diğer programlama dillerinden çok daha sade ve anlaşılır olmasıyla, az kodla çok iş yapabilir; Turtle grafiği ile yazılıma eğlence katabiliriz!

Üniversitelerin programlamaya giriş derslerinde de öğretilen Python, endüstride çok geniş alanlarda kullanılmakta. Bazı website ve teknolojiler Python’la yazılmıştır. Örneğin Youtube, Instagram, Quora ve Google falan!.. Hatta, kara deliğin görüntüsünü oluşturmada bile kullanıldı!

Yaşınız 16’ten büyük, 10’dan küçük değilse, programlamanın temel mantığı hakkında az buçuk bilginiz varsa, Python ile programlama dillerine giriş yapabilirsiniz!

Unity Atölyesi

Dünyadaki oyunların yarısı bu oyun motorunda yapıldı! Biz de Unity ile profesyonel oyun geliştiricilerle aşık atmaya başlıyoruz! Bu atölyede çocuklar Unity’i kullanmayı öğrenecek, C# diline giriş yapacaklar. Mobil ve masaüstü için oyunlar geliştirecek, oyun tasarımı ve üretiminin tüm aşamalarını öğrenecekler. Farklı türden video oyunların nasıl yapıldığını görecek, 2B ve 3B oyun unsurlarının neler olduğunu kavrayacak, düzenleyicinin araçlarına ve özelliklerine aşinalık kazanacaklar. Bu atölyeye herhangi bir programlama dilini bilenler ve Unity’i öğrenmek için can atan tüm çocuk ve gençler katılabilir! 


Yaş Aralığı

8-16

*8 yaşından küçük çocuklar akıcı okuma yazma bilmeleri durumunda atölyeye katılabilirler.


Süre

Çevrim içi atölyeler

Scratch Atölyesi: 4 hafta boyunca, haftada 1 gün, 40 dk.
Python Atölyesi: 4 hafta boyunca, haftada 1 gün, 40 dk.
Unity Atölyesi: 4 hafta boyunca, haftada 1 gün, 60 dk.

Tarih

Atölyeye katılmak için tarih, hafta içi gün ve saati katılımcı belirler.


Ücret

Birebir ve grup fiyatlandırmaları için bizimle iletişime geçin.

+90 535 741 61 67

Whatsapp


Kontenjan

Çevrimiçi atölyeler birebir veya 2-3 kişilik gruplarla gerçekleşir.


Atölyeye kaydolmak için buraya tıklayın.