Polimer Kil Atölyesi

Yaş Aralığı: 4-7 / 8-12

Atölye Süresi: 1.5 saat

Kişi Sayısı: 6-12 kişilik gruplar

Ücret: 175 TL

Malzemeler: Tüm malzemeler atölye tarafından sağlanacaktır.

Polimer kil ince detay isteyen bir iştir. Çocuklar ince detaylara yoğunlaşarak dikkat becerilerini geliştirirler. Soyut düşündüklerini somut düşünceye geçirirler. Bu somut düşünce diğer atölyelerden farklı olarak üç boyutlu bir görünüm kazanmıştır. Çocuk ürününü birçok perspektiften detaylandırarak, uzaysal düzlemde düşünür.

Polimer kil piştikten sonra yıllarca aynı kalabilen dayanıklı bir malzemedir. Ortaya çıkardıkları ürünü uzun yıllarca kullanmaları, bu atölyede kazandıkları becerileri hatırlatır, pekiştirir. Polimer kil şekil vermesi kolay, detaylandırması ise uğraştırıcıdır. Çocuklar bu atölye ile beklemeyi, emek vermeyi, sonuç almayı deneyimler.

Polimer kil atölyeleri çocukların farklı gelişim alanlarındaki beceri ve bilgilerini geliştirerek doğal yollarla öğrenecekleri, kendilerini ifade edebilme, düşünme becerilerini geliştirme, tasarlama ve üretme sürecini deneyimleme, çevre bilinci, doğal yollarla ve ihtiyaç duydukları bilgiye erişerek gelişimlerini destekleyecek bir atölyedir.

Atölye çalışmalarımızda çocuklar ortaya çıkardıkları ürünler eleştirilmediği ve yargılanmadığı için kendilerini güven içinde hissederek ifade edebilirler. Çocukların olabildiğince özgür öğrenme ve yaratıcılıklarını destekleyen, merak ederek, üreterek, keşfederek araştırmaya teşvik eden ve arkadaş edinebilecekleri sosyal ortamı sağlayan polimer kil atölyesi sonunda çocukların ortaya bir ürün koymaları desteklenir. Kendi ürünlerini beğenmeleri ya da eleştirmeleri durumunda seçim yapma, estetik bakış açısı, eleştirel düşünme ve karar verebilme becerilerini geliştirir.

Atölyelerimizde çocukların eve gittikten sonra da etkinliklerde geliştirdikleri farkındalıkları sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz. Bu yüzden ulaşılabilir malzeme bilgisi vermeye çalışıyoruz.

Ön kayıtlar için aşağıdaki form üzerinden tercih ettiğiniz atölye, mekan ve günü seçebilirsiniz.