Dikiş ve Tasarım Atölyesi

Yaş Aralığı: 8-12

Atölye Süresi: 2 saat

Kişi Sayısı: 6-8 kişilik gruplar

Ücret: 200 TL

Malzemeler: Tüm malzemeler atölye tarafından sağlanacaktır.

Çocuklar dikiş ve tasarım atölyesinde temel dikiş teknikleri, dikiş makinesi kullanımı, kumaş/ip vb. malzeme bilgisi edinerek üretmenin ve tasarlamanın sonunda kendi yaptığı bir şeyi kullanmanın keyfini yaşar. İhtiyaçları gidermek veya yeni bir oyuncak için her zaman bir alışveriş mekanına gitmek gerekmediğinin farkındalığı geliştirir.

Kalemlik, çanta gibi kullanabileceği bir ürünü, oyuncağını veya istediği herhangi bir şeyi tasarlama ve dikmeyi öğrenen çocuklar artık çevresindeki nesnelere farklı bir gözle bakmaya başlayacaktır.

Dikiş ve tasarım atölyeleri çocukların farklı gelişim alanlarındaki beceri ve bilgilerini geliştirerek doğal yollarla öğrenecekleri, kendilerini ifade edebilme, düşünme becerilerini geliştirme, tasarlama ve üretme sürecini deneyimleme, çevre bilinci, doğal yollarla ve ihtiyaç duydukları bilgiye erişerek gelişimlerini destekleyecek bir atölyedir.

Atölye çalışmalarımızda çocuklar ortaya çıkardıkları ürünler eleştirilmediği ve yargılanmadığı için kendilerini güven içinde hissederek ifade edebilirler. Çocukların olabildiğince özgür öğrenme ve yaratıcılıklarını destekleyen, merak ederek, üreterek, keşfederek araştırmaya teşvik eden ve arkadaş edinebilecekleri sosyal ortamı sağlayan Dikiş ve tasarım atölyesi sonunda çocukların ortaya bir ürün koymaları desteklenir. Kendi ürünlerini beğenmeleri ya da eleştirmeleri durumunda seçim yapma, estetik bakış açısı, eleştirel düşünme ve karar verebilme becerilerini geliştirir.

Atölyelerimizde çocukların eve gittikten sonra da etkinliklerde geliştirdikleri farkındalıkları sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz. Bu yüzden ulaşılabilir malzeme bilgisi vermeye çalışıyoruz.

Ön kayıtlar için aşağıdaki form üzerinden tercih ettiğiniz atölye, mekan ve günü seçebilirsiniz.